طراحي سايت

اطلاعات كامل در حوزه طراحي انواع سايت ها اعم از سايت شخصي ، شركتي ، فروشگاهي و ...

چرا صاف و مرتب كردن دندان ‌ها مهم است؟
چرا صاف و مرتب كردن دندان ‌ها مهم است؟


 صاف و مرتب كردن دندان‌ها هم به دلايل سلامتي و هم به دلايل زيبايي مهم است زيرا دندان‌هاي صاف را راحت‌تر و بهتر مي‌توان تميز كرد و از پوسيدگي آنها جلوگيري كرد. با دندان‌هاي مرتب بهتر مي‌توان جويد و بيشتر مي‌توانيد از غذا خوردن لذت ببريد.

دندان‌هاي صاف‌تر و مرتب‌تر مي‌تواند بر سلامت لبخند شما بيفزايد. از آنجا كه تميز كردن دندان‌هاي نامرتب دشوار است، احتمال پوسيدگي، ابتلا به بيماري‌هاي لثه و حتي افتادن دندان‌ها به علت نامرتبي دندان افزايش مي‌يابد. همچنين اختلالات و مشكلات كاركردي در دندان‌هاي نامرتب مانند جابجايي فك‌ها، فشار اضافي بر بافت لثه و استخوان و پوشش نامناسب سطح دندان‌ها بيشتر ديده مي‌شود. تمام اين مسائل مي‌توانند به دليل نامرتب بودن دندان‌ها ايجاد شوند. براي پيشگيري از اين مشكلات در اولين مرحله بايد دندان‌ها را مرتب و صاف كرد. گزينه‌هاي بسيار زيادي براي رفع علت نامرتبي دندان وجود دارد كه شما مي‌توانيد در هر مرحله از زندگي خود آنها را انتخاب كنيد.
رفع مشكلات نامرتبي دندان‌ها با روش‌هاي دندانپزشكي زيبايي


مرتب كردن دندان


 در برخي موارد فقط يك دندان نسبت به بقيه دندان‌ها نامرتب است و در برخي موارد ديگر دندان‌ها روي يكديگر قرار گرفته‌اند. در بسياري از موارد دندان نيش كه بسيار جلوتر از دندان‌هاي ديگر قرار گرفته است درمان مي‌شود. ما مي‌توانيم به سادگي از روكش‌هاي دنداني براي ترميم و اصلاح ظاهر اين دندان‌ها استفاده كنيم. حتي اگر دندان شما عقب‌تر از دندان‌هاي ديگر قرار گرفته باشد يا اگر فقط يك دندان نامرتب داشته باشد اين روش يك راه سريع و ساده براي ترميم آنها است. بسياري از بيماران در زمان كودكي عادت داشته‌اند كه شست خود را بمكند و در نتيجه دندان‌هاي آنها به سمت جلو كشيده شده است.نامرتبي دندان كودكان دلايل ديگري نيز دارد. ونيرها نيز مي‌توانند براي كاهش بيرون‌زدگي اين دندان‌ها به كار برده شوند.
 


 مزاياي مرتب كردن دندان‌ها بدون استفاده از بريس‌ها


 مرتب كردن دندان‌ها با استفاده از بريس يا بدون استفاده از آنها ظاهر دندان‌ها را بهبود داده و اعتماد به نفس شما را افزايش مي‌دهد؛ اما مرتب كردن دندان ‌ها بدون استفاده از بريس مزاياي ديگري هم دارد كه برخي از آنها عبارتند از:

    معمولاً نامرئي هستند و در زندگي اجتماعي و كار شما تأثير كمي مي‌گذارند.
    معمولاً سريع‌تر از بريس ها به نتيجه مي‌رسند و در برخي موارد نتايج حاصل از آنها فوري مشاهده مي‌شود.
    در تمام موارد، با استفاده از آنها خوردن راحت‌تر است.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، رديف كردن دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۶:۲۸ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

رديف كردن دندان ها ( تاثيرات بهم ريختگي يا نا مرتبي دندان ها )رديف كردن دندان ها ( تاثيرات بهم ريختگي يا نا مرتبي دندان ها )براي بسياري از افراد زيبايي و رديف كردن دندان هايشان از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد.
زيبايي لبخند نيازمند  تقارن و توازن چند جانبه است . بهم ريختگي دندان ها مشكل شايعي است كه به درجات مختلف در بعضي از افراد ديده مي شود.به جز ايجاد مشكلات زيبايي ، نا مرتب بودن دندان ها مي تواند منجر به بروز مشكلات جدي تري گردد ؛ از قبيل عدم توانايي شخص در تميز كردن دندان ها كه در نهايت به بيماري هاي لثه و حتي از دست رفتن دندان هاي سالم او مي انجامد يا اختلال در جويدن كه مي تواند تا بروز مشكلات گوارشي هم پيش برود.


نامرتبي دندان ها مي تواند ظاهر فرد را تحت تاثير قرار داده و اعتماد به نفس او را كم كند.رديف كردن دندان

روش هاي مختلف رديف كردن دندان:


1. استفاده از روش ارتودنسي براي رديف كردن دندان ها:

در صورتيكه نامرتبي دندان ها وسيع و شديد باشد و باعث ايجاد مشكلات جويدن و يا درد مفصل فكي بيمار شده باشد ، بهترين درمان رديف دندان ها ارتودنسي است ، ارتودنسي معمولا  2-1 سال بطول مي انجامد.

2. لمينيت يا ونير كامپوزيت :در موارد نامرتبي هاي خفيف تا متوسط دندان ها ميتوان از روش لامينيت و يا ونير كامپازيت استفاده كرد. مزيت اين روش زمان بسيار كمتر درمان است و همچنين عوارض درمان ارتودنسي مثل احتمال تغيير رنگ دندان ها و يا پوسيدگي را ندارد.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، مرتب كردن دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۶:۰۱ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

بهترين متخصص ارتودنسي را چگونه انتخاب كنيم؟

متخصص ارتودنسي
بهترين متخصص ارتودنسي را چگونه انتخاب كنيم؟انتخاب يك دكتر متخصص ارتودنسي ماهر و باتجربه تصميمي بسيار مهم است، چرا كه زيبايي لبخند و سلامت كلي دهان و دندان در گرو گزينش بهترين دكتر ارتودنسي براي سيم كشي دندان است كه جز از طريق صرف زمان و جستجوي دقيق ممكن نيست. بنابراين بايد پيش از اتخاذ هر گونه تصميم در مورد اين تخصص و مزاياي مادام العمر آن اطلاع كافي كسب كنيد.
در گذشته انتخاب دكتر
متخصص ارتودنسي
مجرب كار نسبتاً ساده‌اي بود. دندانپزشك عمومي، احتمالاً همان پزشكي كه توصيه به انجام ارتودنسي خوب و مرتب كردن دندان‌ها مي‌كرد، متخصصي را معرفي مي‎نمود. اما امروزه با توجه به تنوع روزافزون عمل‌هاي مرتب كردن دندان‌ها و مواجهه با غيرمتخصصاني كه ادعاي آگاهي از روش‌هاي ارتودنسي دندان را دارند، انتخاب دكتر متخصص مناسب مي‌تواند واقعاً گيج كننده باشد.متخصص ارتودنسيبا توجه به اين مسائل سعي مي‌كنيم در اين مقاله راهنمايي‌هاي مفيدي را براي انتخاب بهترين متخصص ارتودنسي سريع ارائه دهيم. ارتودنسي سريع يكي از راهكارهاي نوين ارتودنسي است كه در مقايسه با سيم كشي دندان معمول قديمي دستيابي به اهداف يكسان را در زمان بسيار كمتر ممكن مي‌سازد. ارتودنسي سريع در ميان بزرگسالان به محبوبيت زيادي دست يافته است، چرا كه به كمك اين روش مي‌توان دندان‌ها را نه طي چندين سال بلكه فقط ظرف چند ماه مرتب نمود.


بهترين متخصص ارتودنسي

تفاوت ارتودنتيست(متخصص ارتودنسي) با دندانپزشكدكتر متخصص ارتودنسي(ارتودنتيست) دندانپزشك داراي مجوزي است كه پس از فارغ التحصيل شدن از دانشكده دندانپزشكي در دانشگاه يا مركز پزشكي معتبر وابسته به انجمن دندانپزشكي در زمينه اصلاح هر گونه اختلال فكي ـ دنداني يا مال اكلوژن (نامناسب بودن بايت يا نازيبا بودن لبخند) از دو تا سه سال آموزش جامع برخوردار مي‌گردد. رقابت زيادي بين دانشجويان براي انتخاب اين تخصص وجود دارد، دانشجويان پذيرفته شده در دوره رزيدنتي فوق تخصص معمولاً از دانشجويان ممتاز دوره خود هستند. رزيدنت‌هاي ارتودنسي دست‌كم ۸ ساعت از ۵ روز هفته را در مدتي ۲۴ تا ۳۶ ماهه به يادگيري تشخيص و درمان مسائل مختلفي مي‌پردازند كه از فضاي كوچك قابل اصلاح با پلاك ارتودنسي ساده تا مشكلات بسيار پيچيده‌اي، مانند آندربايت شديد، را دربر مي‌گيرد كه درمان آن ۳ تا ۴ سال زمان مي‌برد و نيازمند انجام عمل جراحي فك است. در مجموع دانشجو بايد پس از دانشكده دندانپزشكي حدود ۴ تا ۶ هزار ساعت آموزش فشرده ببيند تا بتواند دكتر متخصص ارتودنسي يا ارتودنسي در كودكان بشود.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، بهترين متخصص ارتودنسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۵:۱۰ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

ارتودنسي نامرئي و روش هاي درماني آن
ارتودنسي نامرئي
ارتودنسي نامرئي و روش هاي درماني آن
ارتودنسي نامرئي بر خلاف ساير روش هاي درماني ارتودنسي به هيچ گونه براكت و يا سيم ارتودنسي نيازي نخواهد داشت. ارتودنسي نامرئي از پلاك هاي شفاف و بي رنگي تهيه مي شود كه بر اساس شرايط دهاني بيمار در طي يك تصويربرداري 3 بعدي ساخته و پرداخته مي شود.

اين روش درماني كه اصطلاحا به آن ارتودنسي ژله اي گفته مي شود را مي توان يك درمان مناسب براي كودكان دانست. زيرا عموما ناهنجاري هاي دنداني كودكان پيچيدگي ندارد و در صورتي كه به موقع به آن رسيدگي شود، خيلي زود رفع خواهد شد. كودكان در اين روش مي توانند بدون ايجاد زخم و يا آسيب ديدگي دهاني، پلاك هاي مربوطه را در دهان قرار دهند و در زمان خوردن، آشاميدن و نظافت دهان، آن را خارج نموده و سپس مجددا آن را برروي دندان ها قرار دهند.ارتودنسي نامرئيعلاوه بر كودكان، ارتودنسي نامرئي براي بزرگسالاني كه داراي ناهنجاري هاي دهان و دندان هستند  و به خاطر قرار گرفتن سيم ها و براكت ها در دهان خود، از اين درمان امتناع مي ورزند نيز مناسب است. با اين روش مي توانند بدون هيچ گونه هراسي به بهترين شكل، تعاملات اجتماعي خود را ادامه دهند و بي واهمه به همه لبخند بزنند!برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي نامرئي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۴:۲۹ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

روش درمان ارتودنسي نامرئي چگونه است؟
ارتودنسي نامرئي
روش درمان ارتودنسي نامرئي چگونه است؟
همان طوركه گفته شد، پلاك هاي ارتودنسي نامرئي با استفاده از كامپيوتر و با تصويربرداري سه بعدي در لابراتوارهاي خاص و منحصرا با توجه به وضعيت دنداني بيمار تهيه مي شوند. هر يك از اين پلاك ها براي مدت چند هفته در دهان بيمار قرار مي گيرد و پس از اينكه فشار كنترل شده پلاك ها، با نيروي خود وضعيت قرار گيري دندان ها را كمي تغيير داد، از پلاك هاي جديدي (بسته به وضعيت جديد قرار گرفتن دندان ها) استفاده مي شود. اين درمان، در نهايت نيز دندان هاي زيبا و مرتب را براي بيمار به ارمغان خواهد آورد.

طول درمان ارتودنسي نامرئي
به طور معمول مي توان گفت ارتودنسي نامرئي به بازه زماني 9 الي 18 ماهه (با توجه به سنين مختلف) نيازمند خواهد بود و در اين مدت دست كم 18 الي 30 نوع پلاك عوض خواهد شد. اگر چه كه نمي توان اين بازه زماني و تعداد پلاك را به طور ثابت براي همه بيماران در نظر گرفت و شرايط درمان، بسته به وضعيت دهان و نامرتبي دندان هر فردي، متفاوت خواهد بود.

توجه بسيار مهم : وفاداري بيمار به برنامه درماني ارتودنسي نامرئي و توجه به تذكرات ارتودنتيست معالج در حين درمان، مي تواند روند درمان را به ميزان چشمگيري تسريع بخشد. به عنوان مثال افرادي كه پلاك هاي نامرئي را فقط در زمان خوردن، آشاميدن و نظافت از دهان خارج كنند، زودتر از سايرين به نتيجه مطلوب دست خواهند يافت. در بهترين حالت، مطلوب است كه دست كم 20 الي 22 ساعت پلاك هاي نامرئي درون دهان بيمار قرار گيرند.
ارتودنسي نامرئي
مزاياي استفاده از پلاك هاي نامرئي
 •     عدم احساس درد در بيمار در حين درمان
     

 •    

 •     عدم وجود سيم و براكت در دهان
     

 •    

 •     عدم نياز به ويزيت هاي پياپي
     

 •    

 •     نظافت راحت دندان ها
     

 •    

 •     حفظ ميل و اشتهاي بيمار و راحتي بيمار در خوردن و آشاميدن
     


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي نامرئي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۳:۵۳ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

معايب ارتودنسي ديمون
ارتودنسي ديمون
معايب ارتودنسي ديمونبراكت هاي ديمون نيز بي عيب و نقص نيستند .تعدادي از معايب ارتودنسي ديمون عبارت است از :

    داراي سيم هاي فلزي مي باشد كه براي ديگران قابل مشاهده است ، بنابراين شما نمي توانيد به طور كلي از دست فلزي كه در دهان است خلاص شويد.اما مي توانيد براكت هاي شفاف ديمون را انتخاب كنيد تا از براكت هاي فلزي دوري كرده و ديد براكت ها را به حداقل برسانيد
    پوشيدن براكت هاي ديمون در چند روز اول كمي آزار دهنده است تا زماني كه شما به آن عادت كنيد
    هزينه ي بيشتري نسبت به براكت هاي سنتي دارد

الاينر هاي ديگري مانند اينويزيلاين نيز پيشنهاد مي شود براي شرايطي كه بيمار نمي خواهد براكت هاي سنتي و فلزي روي دندان هايش ديده شود. البته همه ي افراد كانديد خوبي براي اينويزيلاين نيستند.

نتيجه گيري

پس در نتيجه مي توان گفت براكت هاي ديمون يك انتخاب براي كساني است كه مي خواهند يك راه جايگزين براي براكت هاي سنتي داشته باشند . اما به خاطر داشته باشيد فقط يك متخصص ارتودنسي با تجربه مي تواند براكت هاي ديمون را به خوبي جايگذاري كند
ارتودنسي ديمون

مزاياي ارتودنسي ديمون


براكت هاي ارتودنسي ديمون
 مزاياي متعددي نسبت به براكت هاي سنتي دارند كه عبارتند از :
براكت هاي ديمون ظاهر بهتري دارد

شفاف بودن براكت ها (اگر نوع شفاف انتخاب شود) باعث مي شود كه زيبا به نظر برسند زيرا تقريبا نامريي هستند
در براكت هاي ديمون زمان درمان سريع تر است

. مطاعات در اين زمينه نشان داده است بيماراني كه از اين روش استفاده كرده اند درمانشان را ۷ تا ۲ ماه زودتر از كساني تمام كرده اند كه از براكت هاي سنتي استفاده مي كردند.
تعداد ملاقات هاي كمتر

.مطالعات نشان داده است كه بيماران تقريبا به نصف قرار ملاقات هاي متعددي كه براي تنظيم مجدد دستگاه ارتودنسي دندان صورت مي گرفت نياز دارند
مناسب براي كساني كه از راه دور مراجعه مي كنند

. با توجه به زمان درمان كوتاه تر و دفعات مراجعه كمتر اين براي كساني كه از شهرهاي ديگر و راه دور مراجعه مي كنندگزينه مناسبي است.
فشار كمتر بر دندان ها و در نتيجه درد كمتر.

بيماران گزارش داده اند كه با براكت هاي ديمون درد آنها تا ۶۰% كاهش پيدا كرده است.
از ديگر مزاياي براكت هاي ديمون عبارتند از :

    ايجاد اصطكاك كمتر كه در نتيجه صدمه به ريشه دندان ها نيز كمتر مي شود.
    مكان كمتر براي تجمع باكتري ها بر روي براكت ها

 

مطالعات باليني نشان داده است كه براكت هاي ديمون در اصلاح ازدحام شديد دندان ها موثر تر و راحت تر است و نرخ بازگشت كمتري دارد.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي ديمون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۳:۰۱ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

ارتودنسي ديمون چيست؟

ارتودنسي ديمون
ارتودنسي ديمون چيست؟


در ارتودنسي ديمون
 از براكت هاي ديمون استفاده مي شود. براكت هاي ديمون ابزارهايي هستند كه قابليت باز و بسته شدن خودكار را دارا مي باشند و در همان جايي نصب مي شوند كه براكت هاي فلزي سنتي نصب مي شوند.

برخلاف براكت هاي سنتي كه به طور منظم بايد سفت و تنظيم شوند ،براكت هاي ديمون از يك مكانيزم كشويي استفاده مي كنند كه در آن سيم به براكت متصل مي شود و همانطور كه دندان ها در حال تراز شدن هستند ، اين براكت ها نيز به صورت طبيعي حركت مي كنند.

اين قابليت موجب راحتي ، ظاهر بهتر و توانايي مهيا كردن نتايج بهتر در زمان كمتر مي شود.
ارتودنسي ديمون
براكت هاي ارتودنسي ديمون
 از روش هاي متنوعي براي حركت دادن دندان ها به محل درستشان استفاده مي كنند.اين براكت ها توسط سيم حافظه اي كه در داخل آنها قرار مي گيرد نيروي كمتري به دندان وارد  مي كند كه اين باعث مي شود بيمار ناراحتي كمتري را احساس كند. پس از نصب، اين براكت ها تنظيم مي شوند تا دندان هاي شما را به تدريج در طول زمان حركت دهند.

اين فرآيند از نيروي كمتري نسبت به براكت هاي سنتي استفاده مي كند كه معمولا نياز به درمان هاي مكمل از طريق كشيدن دندان و بسط دادن كام مرتفع  مي سازد.


برچسب: ارتودنسي ديمون، ارتودنسي، متخصص ارتودنسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۱:۴۷ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

ارتودنسي لينگوال


ارتودنسي لينگوالرتودنسي لينگوال يا پشت دنداني شامل بريس‌هاي ثابت سفارشي است كه به پشت دندان‌ها نصب شده و ديگران قادر به مشاهده آنها نمي‌باشند. اين بريس‌ها بطور كلي از دو قسمت تشكيل شده‌اند:

    براكت‌ها: قطعات كوچك فلزي كه مستقيماً به دندان‌ها متصل مي‌شوند.
    سيم‌هاي ارتودنسي: كه براكت‌ها را به هم متصل مي‌كنند.

در ارتودنسي لينگوال، براكت‌ها به پشت دندان‌ها چسبيده مي‌شوند و در نتيجه نامحسوس مي‌باشند در حالي كه در ارتودنسي معمول، براكت‌ها در جلوي دندان‌ها قرار مي‌گيرند. بنابراين، ارتودنسي لينگوال يك جايگزين زيبايي براي افرادي است كه نمي‌خواهند ظاهر ناخوشايند بريس‌هاي فلزي را داشته باشند اما قصد اصلاح لبخند خود را دارند.
ارتودنسي لينگوالعملكرد ارتودنسي لينگوال چگونه است؟اارتودنسي لينگوال يا پشت دنداني به اصلاح موارد زير كمك مي‌كنند:

    عدم قرارگيري مناسب دو فك روي يكديگر در اثر نامرتبي دندان‌ها
    فاصله، شلوغي و چرخش دندان‌ها، بنابراين موجب بهبود ظاهر دندان‌ها مي‌گردد.
    سيم‌كشي دندان‌ها فشار مداوم و ملايمي را بر روي دندان‌ها اعمال كرده و موجب حركت آنها به موقعيت مطلوب مي‌گردد.

تفاوت اصلي بين ارتونسي لينگوال و معمول


    براكت‌ها به پشت دهان متصل مي‌شوند.
    تجهيزات فلزي قابل مشاهده نمي‌باشند، بنابراين يك جايگزين مناسب براي بريس‌هاي معمول است.
    براكت‌ها بايد بطور سفارشي ساخته شوند زيرا شكل پشت هر دندان منحصربفرد است در حالي كه بريس‌هاي معمول براي هر شخصي قابل استفاده مي‌باشند.
    تنها براي بزرگسالان و نوجواناني كه مي‌توانند از بريس‌ها در جلوي دندان‌هاي خود استفاده كنند مناسب است در حالي كه براي افراد با دندان‌هاي بسيار كوچك يا مشكلات خاصل فك مناسب نمي‌باشد.
    مدت زمان درمان طولاني‌تر و انجام تنظيمات دشوارتر است.
    هزينه‌ي ارتودنسي لينگوال بيشتر است.
    تمام متخصصين ارتودنسي در نصب بريس‌هاي لينگوال مهارت ندارند.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي لينگوال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۰:۴۵ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

ارتودنسي متحرك و معرفي كاربرد هايش

ارتودنسي متحركارتودنسي متحرك و معرفي كاربرد هايشپلاك‌هاي
ارتودنسي متحرك
 معمولاً از نوعي پلاستيك (آكريليك) ساخته مي‌شود و با گيره‌هاي فلزي فرو برده شده در آكريليك كه به خوبي از جلو و عقب روي دندان‌ها قرار مي‌گيرد، ثابت مي‌ماند. اگرچه بسياري از بزرگسالان اين بريس‌ها را قديمي مي‌دانند، اما بريس هاي ارتودنسي متحرك هنوز هم نقش مهمي در رديف و مرتب كردن دندان‌ها و درمان ارتودنسي دارد، در واقع يكي از مفيدترين وسايل ارتودنسي يعني وسايل و پلاك فانكشنال نوعي پلاك متحرك است.

ارتودنسي متحرك دندان غالباً براي كاهش همپوشاني دندان‌ها در سطح عمودي يا اختلال اوربايت به كار برده مي‌شود. به علاوه با پلاك متحرك مي‌توان موقعيت يك دندان مشخص را نيز اصلاح كرد. بنابراين مي‌توانيم بگوييم كه بريس‌هاي متحرك براي نگه داشتن فضا، كاهش اوربايت و به تبع آن بهبود نيمرخ بيمار، هدايت رويش دندان‌ها و حركت دادن دندان به سمت موقعيت مشخص به كار برده مي‌شود.

ارتودنسي متحركارتودنسي متحرك داراي كاربردهاي زير است:
 • حركت دادن جزيي دندان‌ها مانند صاف كردن تاج دندان

 • جلو بودن يا كج بودن نسبي دندان‌ها

 • ارتودنسي كودكان يا ارتودنسي پيشگيري، براي مثال باز نگه داشتن فاصله بين دندان‌ها يا كمك به ترك عادت‌هايي مانند مكيدن انگشت در كودكان در حال رشد

 • ارتودنسي متحرك مكمل ارتودنسي ثابت براي وسيع كردن كام يا اعمال كشش خارجي دهاني

 • به عنوان پلاك نگه دارنده يا ريتينر براي حفظ نتيجه به دست آمده از ارتودنسي ثابت


 برچسب: ارتودنسي، ارتودنسي متحرك، متخصص ارتودنسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۳:۰۵ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي

ارتودنسي متحرك ؛ مزايا،مراقبت ها و هزينه
ارتودنسي متحرك
ارتودنسي متحرك ؛ مزايا،مراقبت ها و هزينه
ارتودنسي متحرك همچنان در درمان ارتودنسي مدرن مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين نوع ارتودنسي در حركت سريع دندان‌ها در برخي شرايط بسيار خوب عمل مي‌كند اما از دقت كنترل كافي كه در ارتودنسي ثابت  وجود دارد، برخوردار نمي‌باشد. گاهي اوقات براي تغييرات بزرگ ابتدا از انواع ارتودنسي متحرك استفاده مي‌شود و سپس بريس‌هاي ثابت به منظور دستيابي به جزئيات دقيق و نهايي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
ارتودنسي متحرك

معمولاً بايد بطور تمام وقت بر روي دندان‌ها قرار گيرد و برخي از بزرگسالان آنها را حجيم مي‌دانند و تحمل اين نوع بريس‌ها برايشان سخت است.
ارتودنسي متحرك
    پلاك ارتودنسي متحرك را مي‌توان براي مسواك زدن درآورد.
    پوشش دادن سقف دهان (كام) انكوريج بهتري را به دست مي‌دهد
    تنظيم پلاك متحرك آسان‌تر از مزاياي
ارتودنسي متحرك است، سيم‌ها به راحتي خم مي‌شود و پايه آكريليك را مي‌توان به راحتي دستكاري كرد يا به كناره آن اضافه كرد.
    احتمال آسيب ديدن دندان‌ها كمتر است، براي مثال تحليل ريشه كه پي‌آمد اعمال نيروي شديد بر دندان است و از عوارض رايج ارتودنسي ثابت محسوب مي‌شود، در ارتودنسي متحرك كمتر اتفاق مي‌افتد.
    پايه آكريليكي را مي‌توان ضخيم كرد تا صفحه‌هاي تخت بايت روي دندان‌هاي قدامي يا عقبي فك بالا ايجاد شود.
    پلاك متحرك هم به عنوان نگه دارنده غيرفعال (پسيو) و هم پلاك فعال كاربرد دارد.
    پلاك متحرك را مي‌توان براي انتقال نيروها به گروه‌هاي دنداني به كار برد.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي متحرك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۱:۳۰ توسط:سميه موضوع: ارتودنسي