طراحي سايت

اطلاعات كامل در حوزه طراحي انواع سايت ها اعم از سايت شخصي ، شركتي ، فروشگاهي و ...

كاشت دندان

كاشت دندان
كاشت دندان


مزاياي كاشت دندان بدون جراحي


۱-كاهش زمان كاشت دندان
۲- كاهش درد بعد از كاشت دندان
۳-كاهش تورم بعد از كاشت دندان
۴- بهترين روش براي بيماران سيگاري
۵- بهترين روش براي بيماران ديابتي
۶- بهترين روش براي بيماراني كه عرض استخوان بسيار كمي دارند و به آن‌ها جراحي‌هاي وسيع پيوند استخوان پيشنهاد شده است
7- بهترين روش براي بيماراني كه ارتفاع استخوان كمي دارند و به آن‌ها جراحي‌هاي پيشرفته جابجايي عصب پيشنهاد شده است
۸- بهترين روش براي كساني كه نياز به روكش فوري دارند.
۹- بهترين روش براي كساني كه ترس از جراحي كاشت دندان دارند.
۱۰-جلوگيري از تحليل استخوان بعد از كاشت دندان
۱۱-كاهش خونريزي بعد از كاشت دندان
۱۲-استفاده از غذاي طبيعي بلافاصله بعد از كاشت دندان
۱۳-انجام كارهاي عادي روزمره بلافاصله بعد از كاشت دندان
۱۴-حفظ لثه بين‌دنداني و درنتيجه ايجاد زيبايي در دندان‌هاي جلو و جلوگيري از گير غذايي در دندان‌هاي عقب


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1396/8/1 ساعت: ۱۳ توسط:web-design :

برند ايمپلنت
برند ايمپلنت

برند ايمپلنت


برند ايمپلنت دندان و انتخاب بهترين هاي برند ايمپلنتبرند ايمپلنت و انتخاب بهترين برند ايمپلنت دندان ماركي است كه اجزاي ايمپلنت آن از بهترين جنس برخوردار باشد و ماندگاري آن بالا باشد. انواع برند ايمپلنت دنداني در بازار ايران موجود است كه دندانپزشك مي بايست بنا به نحوه درمان بهترين آن را انتخاب كند.

به طور كلي اجزاي ايمپلنت دنداني فيكسچر، اباتمنت، كاور اسكرو، پيچ اتصال، هيلينگ آباتمنت و پلاستيك آباتمنت هستند. به اين صورت ابتدا فيكسچر در داخل استخوان فك بيمار كار گذاشته مي‌شود و سپس بر روي آن اباتمنت همراه با روكش ساخته شده قرار مي‌گيرد.

انواع برند ايمپلنت :


انواع برند ايمپلنت بر اساس جنس اباتمنت از دو جنس زيركونيا و تيتانيوم ساخته شده است كه امروزه استفاده از اباتمنت با جنس تيتانيوم به دليل مزاياي بيشتر تيتانيوم بيشتر مرسوم است. روي سطح تيتانيوم يك لايه نازك ايجاد مي شود كه از تيتانيوم در برابر خوردگي حفاظت كند. همچنين، اين لايه در برابر اسيد، تركيبات نمك و اكسيژن نيز مقاوم است. علاوه بر اين تيتانيوم تقريباً بطور كامل غير مغناطيسي است و نسبت به وزن آن كاملاً مقاوم است.

نكته مهم در مورد اباتمنت با جنس تيتانيوم عدم حساسيت بدن انسان نسبت به ايمپلنت از جنس تيتانيوم مي باشد و در صورت كاشت در استخوان فك، در يك فرآيند به نام الصاق استخواني اطراف آن رشد كرده و گسترش پيدا مي كند.

براي انتخاب بهترين برند ايمپلنت دندان بايد به جنس اجزاي آن توجه كرد و بهترين برند ايمپلنت را برگزيد تا كاشت ايمپلنت با بالاترين موفقيت صورت پذيرد. نكته اي مهمي كه انتخاب برند ايمپلنت بايد به ان توجه نماييد، داشتن ضمانت نامه آن برند ايمپلنت مي باشد .

 

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1396/8/1 ساعت: ۱۳ توسط:web-design :

ايمپلنت

ايمپلنت


ايمپلنت چيست ؟


ايمپلنت ها پايه هايي از جنس تيتانيوم خالص هستند كه درون استخوان فك گذاشته مي شود . ايمپلنت به عنوان ريشه دندان جهت نگهداري روكش هايي كه جايگزين تاج دندان مي شوند استفاده مي شوند اين ريشه هاي مصنوعي پس از اينكه در استخوان محكم شدند، دندانهاي جديد روي اين ريشه ها نصب مي گردند و اين دندانها كاملا” از هر نظر شبيه به دندانهاي طبيعي هستند و احساس مي گردند .
ايمپلنت
اين روكش ها بطور ثابت توسط چسب هاي دندانپزشكي به ايمپلنت چسبانيده مي شوند. همچنين در مواردي كه براي دندانهاي مصنوعي فرد گيركافي در دهان نداشته باشد، مي توان از ايمپلنت هاي باريك يا ميني ايمپلنت ها به عنوان محل گير مناسبي جهت ثابت نگداشتن دندان مصنوعي استفاده نمود.

-در چه مواردي از ايمپلنت استفاده مي شود؟


۱- فاصله بين دندانهاي جلو در اثر از دست رفتن يك دندان بطوري كه دندانهاي مجاور آن طبيعي باشند.

۲- فاصله زياد بين دندان ها در اثر از دست رفتن يك يا بيش از يك دندان بطوري كه دندانهاي مجاور آن طبيعي باشند.

۳- زماني كه يك يا بيش از يك دندان از انتهاي هر قوس دنداني از دست رفته باشد و تنها يك سمت، دندان طبيعي باشد.

۴- زماني كه كليه دندانهاي يك يا هر دو فك از دست رفته باشد.

پيش از كاربرد ايمپلنت با دندانپزشك خود در اين رابطه مشورت نماييد. براي استفاده از ايمپلنت سلامتي كامل بدن و همچنين دارا بودن استخوان فك و لثه هاي سالم از اهميت زيادي برخوردار است. اگر شما سابقه بيماري مزمن داشته باشيد و يا مبتلا به براكسيسم (سايش دندانها) و يا امراضي از جمله ديابت و غيره باشيد، ميزان موفقيت ايمپلنت كاهش مي يابد.

در صد موفقيت انجام ايمپلنت به عوامل مختلفي بستگي دارد كه در بيماران مختلف متفاوت است. حتي اين مسئله در مورد ايمپلنت فك بالا و پايين نيز تفاوت دارد. به طور متوسط ميزان موفقيت ايمپلنت دنداني ۹۵% گزارش شده است.

بهترين حالت قرار دادن ايمپلنت قرار دادن ايمپلنت بلافاصله پس از كشيدن دندان است.

در صورتي كه دندان از دست رفته، عفوني نباشد و مقدار زيادي استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد، شانس زيادي براي براي جايگزيني همزمان ايمپلنت وجود دارد.

در مورد دندانهايي خلفي كه معمولاً چند ريشه هستند و مخصوصاً اولين دندانهاي خلفي بزرگ كه دو يا سه ريشه است، جايگزين همزمان دندان كشيده و ايمپلنت معمولاً مقدور نيست و بهتر است حدود ۶ هفته صبر كرد.

معمولاً پس از كشيدن دندان، مقداري تحليل استخوان اتفاق مي افتد، دندانپزشك تا حد امكان سعي مي كند بلافاصله پس از كشيدن دندان اگر شرايط فراهم باشد، ايمپلنت را در حفره ي دندان كشيده شده جايگزين كند.

-مزاياي داشتن ايمپلنت دنداني چيست؟


ايمپلنت هاي دنداني جايگزين مناسبي هستند براي :

-كساني كه با دندان مصنوعي متحرك نمي توانند عمل جويدن را براحتي انجام دهند .

-كساني كه دندانهاي خود را از دست داده اند و نمي خواهند دندان مصنوعي متحرك داشته باشند.

-كساني كه احتياج به بريج (پروتز ثابت) دارند ولي نمي خواهند دندان هاي سالم مجاور جاي خالي دندان از دست رفته شان آسيب ببيند يا تراشيده شود .

-كساني كه تمايل به داشتن دندانهايي بامشابهت خيلي نزديك به دندانهاي طبيعي دارند .

لينك هاي مرتبط :


ايمپلنت


ايمپلنت دنداني


قيمت ايمپلنت


برند ايمپلنت


ايمپلنت تهران


كلينيك ايمپلنت


كاشت دندان


 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1396/8/1 ساعت: ۱۳ توسط:web-design :

ايمپلنت دنداني


ايمپلنت دنداني

ايمپلنت دنداني


ايمپلنت دنداني چه عوارضي دارد ؟ و آيا طبيعي و قابل برگشت است ؟


 


ايمپلنت دنداني چه عوارضي دارد ؟ و آيا طبيعي و قابل برگشت است ؟

بعد از جراحي ايمپلنت دنداني تغييراتي بروز مي كند كه موقتي بوده و طول درمان اين تغييرات از سه هفته تا شش ماه مي باشد. اين عوارض ايمپلنت دنداني عبارتند از :

عوارض ايمپلنت دنداني موقتي :


۱ – لق شدن مختصر دندان كنار ايمپلنت دنداني (اين امر بعد از سه هفته تا يك ماه به حالت طبيعي خود برمي گردد. )

۲ – درد كه امري اجتناب ناپذير است و بسته به سختي جراحي و خصوصيات افراد كم يا زياد مي باشد ولي در هر صورت بهترين راه كنترل درد استفاده از مسكن يك ساعت قبل از جراحي مي باشد . ( دو عدد ژلوفن ۴۰۰ ميلي گرم با هم )
معمولا درد فقط سه يا چهار روز اول بعد از كاشت دندان مي باشد .
در مورد ايمپلنت هاي بدون جراحي به دليل باز نشدن لثه به ميزان وسيع درد بسيار كمي وجود خواهد داشت كه حتي نياز به مسكن نيست .

۳ –تورم بعد از گذاشتن ايمپلنت دنداني در بعضي بيماران وجود دارد و در موارد جراحي پيوند استخوان احتمال كبودي نيز مي رود كه معمولا اين عوارض ايمپلنت دنداني از روز بعد از كاشت ايمپلنت شروع مي شود و پس از يك هفته بهبودي كامل مي يابد.

۴ – در بعضي از موارد (مواردي كه ارتفاع استخوان فك پايين بسيار كم مي باشد) ممكن است گزگز و يا بي حسي گوشه ي لب مشاهده شود كه امري عادي است و پس از گذشت زمان بهبود مي يابد.

عوارض ايمپلنت دنداني دائمي :


از جمله ي عوارض ايمپلنت دنداني كه بعد از ۱۵ سال ظاهر مي گردد در مورد تك ايمپلنت هاي مربوط به دندان هاي جلويي مي باشد.
بدين شكل كه پس از ۱۵ سال نوك دندان هاي طبيعي فك بالا يك تا دو ميليمتر پايينتر مي آيند ولي نوك روكش هاي ايمپلنت سر جايشان مي مانند بنابراين نياز به ترميم مجدد دارند.


 

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1396/8/1 ساعت: ۱۳ توسط:web-design :

برند ايمپلنت دنداني

برند ايمپلنت


برند ايمپلنت دندان و انتخاب بهترين هاي برند ايمپلنت


برند ايمپلنت و انتخاب بهترين برند ايمپلنت دندان ماركي است كه اجزاي ايمپلنت آن از بهترين جنس برخوردار باشد و ماندگاري آن بالا باشد. انواع برند ايمپلنت دنداني در بازار ايران موجود است كه دندانپزشك مي بايست بنا به نحوه درمان بهترين آن را انتخاب كند. به طور كلي اجزاي ايمپلنت دنداني فيكسچر، اباتمنت، كاور اسكرو، پيچ اتصال، هيلينگ آباتمنت و پلاستيك آباتمنت هستند. به اين صورت ابتدا فيكسچر در داخل استخوان فك بيمار كار گذاشته مي‌شود و سپس بر روي آن اباتمنت همراه با روكش ساخته شده قرار مي‌گيرد.


انواع برند ايمپلنت :


انواع برند ايمپلنت بر اساس جنس اباتمنت از دو جنس زيركونيا و تيتانيوم ساخته شده است كه امروزه استفاده از اباتمنت با جنس تيتانيوم به دليل مزاياي بيشتر تيتانيوم بيشتر مرسوم است. روي سطح تيتانيوم يك لايه نازك ايجاد مي شود كه از تيتانيوم در برابر خوردگي حفاظت كند. همچنين، اين لايه در برابر اسيد، تركيبات نمك و اكسيژن نيز مقاوم است. علاوه بر اين تيتانيوم تقريباً بطور كامل غير مغناطيسي است و نسبت به وزن آن كاملاً مقاوم است. نكته مهم در مورد اباتمنت با جنس تيتانيوم عدم حساسيت بدن انسان نسبت به ايمپلنت از جنس تيتانيوم مي باشد و در صورت كاشت در استخوان فك، در يك فرآيند به نام الصاق استخواني اطراف آن رشد كرده و گسترش پيدا مي كند. براي انتخاب بهترين برند ايمپلنت دندان بايد به جنس اجزاي آن توجه كرد و بهترين برند ايمپلنت را برگزيد تا كاشت ايمپلنت با بالاترين موفقيت صورت پذيرد. نكته اي مهمي كه انتخاب برند ايمپلنت بايد به ان توجه نماييد، داشتن ضمانت نامه آن برند ايمپلنت مي باشد .


لينك هاي مرتبط :


ايمپلنت
ايمپلنت دنداني
قيمت ايمپلنت
برند ايمپلنت
ايمپلنت تهران
كلينيك ايمپلنت
كاشت دندان
 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1396/7/5 ساعت: ۱۱ توسط:web-design :